مطالب سایت

ماشین تراش-انواع ماشینهای تراش و ساختمان آنها
ماشین تراش-انواع ماشینهای تراش و ساختمان آنها
به منظور انجام عملیات مختلف جهت تراشیدن قطعات کار و نیز برای برآورد هدفهای کارخانجات صنعتی، ماشینهای تراش در انواع مختلف طرح ریزی و ساخته شده اند. انوع ماشینها بر حسب موقیعت و انجام عملیات گوناگون ممکن است با شکلها و اندازه های مختلف ساخته شوند ولی از نظر انجام عملیات تراشکاری کاملا با هم یکسانند یک ماشین تراش بایستی شامل مکانیزمی باشد که برای حرکت چرخشی محور اصلی تولید نیرو کند. همچنین باید دارای دستگاه هایی جهت کنترل سرعت و قسمتهای متحرک بوده و علاوه بر آن مجهز به قسمتهائی به منظور بستن قطعات کار و ابزارهای برش باشد بعلاوه ماشین تراش باید دارای دستگاه های کنترل کننده برای حرکت ابزار برش بوده تا به این طریق بتوان قطعات مختلف را در اندازه های معین و تلرانس مشخصی که قبلا در نظر گرفته شده بتراشد.
انواع ماشینهای مته و ساختمان آنها
انواع ماشینهای مته و ساختمان آنها
برای سوراخکاری کارهای کوچک و ظریف میبایستی از ماشین مته رومیزی استفاده کرد که البته این نوع ماشین جهت کارهای گفته شده طراحی شده است. معمولا برای تعبیه سوراخهائیکه قطر آنها تا حدود ۱۵ میلیمتر میباشد از این نوع ماشین استفاده می کنند. ماشین مته رو میزی دارای یک محور، بعضی از ماشینها دارای چند محور میباشند.
معرفی جامع انواع "ماشین های اره" لنگی افقی و نواری
معرفی جامع انواع "ماشین های اره" لنگی افقی و نواری
سالهای متمادی جهت بریدن فلزات تنها از اره های دستی استفاده میشد، اما با توسعه ماشینهای برقی جهت بحرکت در آوردن تیغه اره این وظیفه یعنی بریدن فلزات بوسیله این نوع ماشینها آسانتر شد. اره های برقی هم سریعتر و هم با حجم بیشتر کا را انجام میدهند. امروزه ماشینهای اره یک وسیله ضروری جهت تولید دستگاه های صنعتی و یا وسایل تولید میباشند. اخیرا در راندمان و قابلیت تولید اره ها پیشرفتی حاصل شده مخصوصا برای اره نواری عمودی که میتوان آن را هشتمین ماشین ابزار اصلی نامید.
کف رنده چیست؟ + تصاویر
کف رنده چیست؟ + تصاویر
کف رنده یا رنده رو میزی یکی از اساسی و اولیه ترین ابزارآلات کارگاه‌های نجاری محسوب می‌شود. از این وسیله برای از بین بردن ناصافی، ناهمواری و پستی و بلندی های سطح و یا پهنای چوب استفاده می‌شود؛ درواقع بطور خلاصه می‌توان گفت که اولین قدم در تولید محصولات نجاری و درودگری صاف کردن الوار های ناهموار می‌باشد و کف رنده در یکدست کردن چوب به نجاران کمک می‌کند. اگر قرار باشد که عملکرد کف رنده را با اصطلاحات نجاری توضیح دهیم باید بگویم که کف رنده یک نر ( رندیدن چوب از عرض ) و یک رو ( رندیدن چوب از طول و سطح ) می‌باشد.
انواع کمپرسور باد💨 و کاربرد هرکدام از آن ها
انواع کمپرسور باد💨 و کاربرد هرکدام از آن ها
کمپرسور ها یکی از پرکاربرد ترین ابزارآلات حوزه صنعت می‌باشند ؛ به نحوی که شما کمتر فردی را پیدا خواهید کرد که از طرفی هم فعال حرفه‌ای حوزه صنعتی باشد و هم از طرفی دیگر کاری با کمپرسور های باد نداشته باشد. اما داستان کمپرسور ها همین جا به پایان نمیرسد ؛ کمپرسور ها در امتداد کاربرد با اهمیت و پرشمارشان، انواع مختلف و متنوعی نیز دارند که هرکدام از آن ها کارایی خاص خود را دارند.
انواع تیغه های اورفرز و کاربرد هرکدام از آن ها
انواع تیغه های اورفرز و کاربرد هرکدام از آن ها
شما چه کاربران علاقه‌مند به نجاری باشید و چه حرفه‌ای های حیطه نجاری باید توجه داشته باشید که تیغ های اورفرز نجاری قابلیت های متنوعی را در اختیارتان خواهد گذاشت، برای مثال : ایجاد شیار های هفتی یا گرد، لبه های گرد و اجرایی کردن طرح های متنوع دیگر.
انواع گیره نجاری 🗜️ و کاربرد هرکدام از آن ها
انواع گیره نجاری 🗜️ و کاربرد هرکدام از آن ها
شما تنها کافیست که کمی به نجاری و ابزارآلات آن علاقه مند باشید و آن وقت خواهید گفت که : یکی از با اهمیت ترین ابزارآلات نجاری، بدون شک، گیره نجاری خواهد بود. گیره های نجاری تنها و تنها کاربردشان در نگاه داشتن دو قطعه در کنار یکدیگر نیست و در کارهای دیگری نظیر : مونتاژکاری، فرم‌دهی،‌ پرس کاری، سنباده‌زنی، رنده‌کاری و ... نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند. به دلیل همین کاربرد های بیشمار است که گیره های نجاری تنوع نسبتا زیادی را دارا می‌باشند.
معرفی انواع رولپلاک و کاربرد هرکدام + تصویر
معرفی انواع رولپلاک و کاربرد هرکدام + تصویر
رولپلاک وسیله یا ابزاریست که بی شک در مواقع نصب هرچیزی بر روی دیوارهایی از جنس گچ، بتون، آجر یا هر سطح دیگری، به غیر از سطح چوبی، به آن نیاز پیدا خواهید کرد. عملکرد این وسیله با ظاهری کوچک را چنین می‌توان بیان داشت که رولپلاک ها با به اصطلاح لنگر انداختن خود در مواد سخت یا پانل های تو خالی جای خود را محکم کرده و در نصب، الحاق یا آویزان کردن هر چیزی که مد نظرتان باشد به شما کمک خواهد نمود.
انواع اُورفرز نجاری (به همراه تصاویر🖼️) و کاربرد هرکدام از آن‌ها
انواع اُورفرز نجاری (به همراه تصاویر🖼️) و کاربرد هرکدام از آن‌ها
به‌طور معمول، نجاران در خلق هنرهای چوبی زیبا از «دستگاه اُورفرز نجاری» استفاده می‌نمایند. اُورفرز در موقعیت‌هایی نظیر: برش سطوح، پرداخت، برش از روی الگو و یا برش لبه به نجاران کمک می‌کند. ما در ادامه این مقاله به توضیح انواع گوناگون اُورفرزهای نجاری خواهیم پرداخت.
پیچ 🔩 چیست؟ | معرفی تمام اجزا پیچ + تصاویر
پیچ 🔩 چیست؟ | معرفی تمام اجزا پیچ + تصاویر
پیچ در واقع سـطح شیب داری اسـت که یک محور یا یک استوانه را دور میزند.یکی ازروشهـای عمده اتصالات -خصوصـا اتــصالات مکانیکی- استفــاده از پیچ و مهـــره است. پیچ، معمولا در اتصالاتی اسـتفاده میشـود که نیاز به باز و بسـته شـدن داشـته باشند و یا دارای لرزه هایی هسـتند که باید بعد از مدتی دوباره تنظیم یا محکم شوند؛ برخلاف چسب یا جوش که یک اتصال دایمی هستند.
انواع لولا و کاربرد هرکدام + تصاویر
انواع لولا و کاربرد هرکدام + تصاویر
لولا را میتوان جزو آن دسته از یراق آلاتی قرار داد که همه ما هرروزه بی آنکه حتی به آن توجه کنیم بصورت مستقیم با آن سروکار داریم. همانطور که میدانید لولا یکی از مهم ترین ارکان کابینت سازی و درب اتاق یا ساختمان می‌باشد که به تقلید از مفاصل بدن انسان ساخته شده و کاری مشابه با آن انجام می‌دهد.
حدیده کاری چیست و چگونه انجام می‌شود ؟
حدیده کاری چیست و چگونه انجام می‌شود ؟
حدیده، ابزاریست که داخل آن مانند مهره و دارای دندانه میباشد. از این وسیله به عنوان دندانه روی سـطح خارجی استوانه ها استفاده میکنند. برای حدیده کردن قطعات کار، لازم اسـت حدیـده را روی قطعه بچرخانیم. همانطـور که حدیده پیشـرفت مینمایـد، پیچ به وسـیله دندانه های حدیده تراشیده خواهد شد.
ماشین های فرز و انواع آن و کاربرد هر یک
ماشین های فرز و انواع آن و کاربرد هر یک
درصنعت،دسـتگاه‌های زیادی موجود است اما دستگاه فرز مهم‌ترین و دقیق ترین دستگاه صنعتی اسـت که دارای انواع متعددی نیزمیباشد. ابزار برنده این دستگاه را تیغ فرز می‌نامند.
راهنمای تشخیص قفل کتابی با کیفیت🔐 (نکاتی که احتمالا نمیدانستید)
راهنمای تشخیص قفل کتابی با کیفیت🔐 (نکاتی که احتمالا نمیدانستید)
از قفل های کتابی می‌توان به عنوان یکی از پرکاربردترین قفل های موجود در بازار یاد کرد که اگر دقت کنیم همه ما با احتمالی بالا در طول روز بار ها و بارها با آن ها برخورد خواهیم کرد؛حتی ممکن است که خود ابزار فروشان برای محافظ از اموال مغازه خود از انواع قفل کتابی استفاده کنند. قفل های کتابی انواع بسیار متفاوت و پر شمار دارند که هرکدام از ایمنی متفاوتی برخوردار می‌باشد. قفل های کتابی را بر اساس جنس بدنه و کلید؛ برنج ، فولاد ، آهن یا بر اساس نوع بدنه آن ؛ روکش دار ، بدون روکش ، ضد اسید و یا حتی بر اساس انواع کلید های آن؛ ساده ، کامپیوتری(رمز دار) ، چهارپر و... طبقه بندی میکنند.
نکات ایمنی در استفاده از ابزار های دستی(آچار، انبردست، پیچ گوشتی، چکش)
نکات ایمنی در استفاده از ابزار های دستی(آچار، انبردست، پیچ گوشتی، چکش)
ابزار دسـتی از جمله وسـایلی هسـتند کـه در همه جـا از منـازل گرفته تا اداره جـات و صنایع، یافـت میشـوند و از آنجاییکه به وفور مورد اسـتفاده قرارمیگیرند، آسـیب های ناشـی از آنها نیز بسـیار اسـت و نیز چون دارای تجهیزات ساده‌ای هسـتند، همواره تصور بر این است که کار با آنها خطری ندارد و هر کسی میتواند از این ابزار استفاده کند. ایـن ابزار ها شـامل انواع آچـار، انبردسـت، پیچ گوشـتی و چکش و... میباشـد.
جک درب کابینت-معرفی انواع جک درب کابینت🚪
جک درب کابینت-معرفی انواع جک درب کابینت🚪
بطور کل جک اهرمی مکانیکی می‌باشد که میزان نیروی مورد نیاز برای بلند کردن اجسام مختلف را بصورت چشم گیری کاهش می‌دهد. برای مثال میتوان به جک اتومبیل اشاره کرد که به ما امکان بالا بردن اتاقک ماشین را در مواقعی ضروری مثل : تعمیرات یا پنچرگیری می‌دهد. جک های کابینت یکی از پرکاربرد ترین انواع یراق‌آلات موجود در بازار می‌باشد که چند سالی‌ می‌شود جایگاه لولا های قدیمی را به خود اختصاص داده است.
ابزآلات فلزی؛ کرمانشاه ، قدمتی به بلندای تاریخ
ابزآلات فلزی؛ کرمانشاه ، قدمتی به بلندای تاریخ
از ورودی شـهر کرند که داخل میشوی مغازه‌ها کنار هم ردیف شده‌اند و چاقو و تبر و داس و ساطور و منقل و سیخ و قندشکن، از در و دیوارشان آویزان اسـت. هزار گزینه برای انتخاب داری که از بین اینهمه هنردستی ، کدام را برداری و به عنوان سوغات کرند و دالاهو با خود به همراه بیاوری. هرکدام از آنها زیبایی خاص خود را دارند ، کارد آشـپزخانه‌ای که از کرند بخری تا چندین سال برایت کار میکند و کند نمیشود ، ساطور قصابی‌ات هم اگر از آن سـاطور های اصل کرندی باشـد که دیگر رقیب ندارد در بازار.
انبرقفلی-انواع انبر قفلی و کاربرد هرکدام
انبرقفلی-انواع انبر قفلی و کاربرد هرکدام
انبرقفلی یکی از اعضای بسیار مهم دسته انبر ها می‌باشد. ویژگی متمایز کننده این نوع از انبر ها با سیار اعضای این دسته از ابزارآلات امکان قفل شدن آرواره ها بعد از بسته یا چفت شدن آن به دور اشیا می‌باشد. بطور معمول بر روی یکی از دسته های انبر قفلی پیچی وجود دارد که مسئولیت تنطیم میزان باز شدن دهانه انبر را بر عهده دارد و بر روی دسته دیگر گیره‌ای وجود دارد که برای باز شدن زبانه بکار می‌رود.
آچار لوله کشی-انواع آچار های لوله کشی
آچار لوله کشی-انواع آچار های لوله کشی
لوله‌کشی امروزه تبدیل به یکی از مهم ترین بخش های زندگی روزمره و محل های رفت و آمد ما شده‌است. در لوله کشی از لوله های زوزه دار استفاده می‌شود و در همین راستا باید آچار های مخصوصی را به کار بریم که بتواند لوله های جدید را محکم به یکدیگر متصل کند و یا لوله های قدیمی را باز کرده و سپس تعویض نمایم.
سیم چین-انواع مدل سیم چین و کابل بر و کاربرد هرکدام
سیم چین-انواع مدل سیم چین و کابل بر و کاربرد هرکدام
سیم چین یکی از اعضای دسته بندی انبر ها می‌باشد که آرواره هایش برای نگه داشتن چیزی طراحی نشده است بلکه آن ها برای بریدن سیم ساخته شده‌اند. از آنجا که عمل بریدن در سیم چین به شکل گوه اتفاق می‌افتد اینگونه میتوان گفت که آرواره های سیم چین محل مورد نظر برای بریده شدن را شبیه به یک تبر کوچک قطع میکند.
مفتول بر-انواع قیچی مفتول بر و کاربرد هر کدام
مفتول بر-انواع قیچی مفتول بر و کاربرد هر کدام
قیچی مفتول بر ابزاریست که با استفاده از قواعد اهرم ها در مواقعی که نیاز به بریدن قطعه فلز های ضخیم، قفل، زنجیر، فنس های فلزی و حتی پیچ ها می‌باشد به کمک ما آمده و کار را بسیار ساده میکند. ابزار های دیگری نظیر اره نیز ممکن است در مواقعی کارایی مشابهی داشته باشند اما به یاد داشته باشید که قیچی مفتول بر نیاز ما را با سرعت بسیار بیشتری بر طرف می‌سازد.
پیچ گوشتی-انواع پیچ گوشتی و کاربرد هرکدام
پیچ گوشتی-انواع پیچ گوشتی و کاربرد هرکدام
پیچ گوشتی ابزاری ایست که آنچنان کاربرد بالا و پر اهمیتی دارد که همه ما از طرفی هم آن را میشناسیم و هم چند باری در طول عمر خود از آن استفاده کرده‌ایم. همانطور که میدانید سر همه پیچ ها حفره‌ای به شکل خاص وجود دارد که پیچ گوشتی بر آن منطبق شده و با چرخیدن در جهت عقربه های ساعت و یا مخالف آن پیچ را باز یا بسته می‌کند.ما در این مقاله به توضیح انواع پیچ گوشتی و کاربرد هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت.
میخکوب-تفنگ میخکوب و نحوه کار
میخکوب-تفنگ میخکوب و نحوه کار
یک تفنگ میخ کوب میتواند علاوه بر کاربرد و کمک رسانی به نجاران و کارگران ساختمانی در خط تولید های متفاوتی که نیازمند مونتاژ می‌باشند نیز استفاده شود. به عبارتی دیگر اینطور میتوان گفت که تمام فعالیت هایی که یک نجار ماهر با استفاده از یک میخ کوب، حتی معمولی، انجام میدهد در صورت بکارگیری چکش وقت بسیار بیشتری را از او طلب میکند.
دریل-انواع دریل های موجود در بازار
دریل-انواع دریل های موجود در بازار
دریل را همه ما میشناسیم ؛ ابزاری که با دوران ابزار برشی دیگر، به نام مته، در سرعت بالا در ایجاد حفره یا سوراخ بر روی سطوح مختلف به ما بسیار کمک میکند.
دریل-نکاتی را که در خریدن دریل باید به آن ها توجه کرد
دریل-نکاتی را که در خریدن دریل باید به آن ها توجه کرد
دریل را همه ما میشناسیم ؛ ابزاری که با دوران ابزار برشی دیگر، به نام مته، در سرعت بالا در ایجاد حفره یا سوراخ بر روی سطوح مختلف به ما بسیار کمک میکند. اما از دریل انتظارات دیگری نیز میتوان داشت، انتظاراتی نظیر؛ سوهان کاری ذرات ریز، باز و بسته کردن پیچ و مهره ها، مخلوط کردن مواد مختلف با یکدیگر، افزایش شعاع حفره های موجود.
دستگیره درب-انواع مدل های دستگیره درب چیست
دستگیره درب-انواع مدل های دستگیره درب چیست
دستگیره ها ورای امنیت در زیبا سازی و دکوراسیون نیز بسیار تاثیر گذارند و همین تاثیر منجر به انواع مدل ها و رنگ ها عرضه می‌شود. در ادامه این مقاله ما به انواع مختلف دستگیره ها و کاربرد هرکدام خواهیم پرداخت.
انواع دسته بندی های کلاه ایمنی صنعتی و کاربرد خاص هرکدام از آن ها
انواع دسته بندی های کلاه ایمنی صنعتی و کاربرد خاص هرکدام از آن ها
یکی از وسایل ایمنی که از ما و دیگران در برابر رخداد های ناگوار و غیر قابل پیش بینی محافظ میکند کلاه ایمنی است. کلاه ایمنی از سر و استخوان جمجه در برابر برخورد مستقیم اجسام سخت جلوگیری میکند.
توضیح کامل مهم ترین انواع دستکش های ایمنی
توضیح کامل مهم ترین انواع دستکش های ایمنی
دستان ما یکی از اعضای همیشه مهم بدن ما می‌باشد ما در این مقاله به بررسی انواع دستکش های ایمنی و موارد استفاده هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت
راه اندازی فروشگاه🏬ابزارآلات و یراق (نکاتی از این کاره ها)
راه اندازی فروشگاه🏬ابزارآلات و یراق (نکاتی از این کاره ها)
ابتدایی ترین نکات راه اندازی فروشگاه ابزارآلات و یراق (از ابزار چیست تا سرقفلی) به همراه راهنمایی دورنمای فروش
تشخیص قفل با کیفیت
تشخیص قفل با کیفیت
در این مطلب قصد داریم ویژگی و مشخصات یک قفل با کیفیت و مرغوب به خصوص قفل کتابی را برای شما شرح بدهیم.که در زیر خلاصه ای از ویژگی ها را مشاهده میکنید. 1- برنج بودن بدنه و اجزای داخلی قفل 2- روکش دار بودن قفل 3- محفظه ورودی کلید و زبانه قفل در یک جهت باشند. 4- نقطه قفل شدن در وسط زبانه قرار گرفته باشد.
تفاوت قفل های روکشدار با قفل های بدون روکش
تفاوت قفل های روکشدار با قفل های بدون روکش
در این مطلب قصد داریم تفاوت بین قفل روکش دار برنجی با قفل بدون روکش برنجی را خدمتتان عرض کنیم